Jeigu perkate naujas padangas joms suteikiama 2 metų pardavėjo garantija nepriklausomai nuo jų modelio, gamintojo ir netgi pardavėjo, aišku, kai kurie gali sukčiauti ir siūlyti mažesnį garantinį laikotarpį, tačiau tai jau bus apgaulė, kadangi 2 metai numatyti šalies įstatymuose. Aišku, dar atsižvelgiama į padangų nusidėvėjimą, jeigu jis didesnis, negu numatyta riba, tuomet garantinis aptarnavimas gali būti ir netaikomas. Taip pat garantiją gali suteikti ir gamintojas, kai kurių gamintojų ji yra gerokai ilgesnė, negu suteikiama pardavėjų ir gali būt 5 metai, o ilgiausią garantiją siūlantys gamintojai ją suteikia net 10 metų laikotarpiui, tačiau ir čia atsižvelgiama į padangų nusidėvėjimą.

“Michelin” analizuoja padangų rinką Europoje

Vienas didžiausių padangų gamintojų pastebi, kad Europoje populiariausios yra vasarinės padangos ir tokia tendencija yra visai suprantama, kadangi dalyje šalių nereikia keisti padangų priklausomai nuo sezono. Aišku, nekeisti padangų galima ir tuomet, kai jos yra universalios, tačiau šis gaminys nėra toks populiarus, kadangi jo universalumas lemia žemesnę kokybę lyginant su atitinkamam sezonui pritaikytu produktu ir nors tokios padangos leidžia išvengti su jų keitimu susijusių rūpesčių, tačiau jos greičiau dėvisi ir kelyje nėra tokios saugios. Žieminės padangos taip pat populiarios daugumoje Europos valstybių, tačiau jos labai skiriasi, jeigu lyginsime šiaurėje ir pietuose naudojamus gaminius. Prie šiaurinių valstybių būtų galima priskirti ir Lietuvą, kadangi mes neretai sulaukiame sniego žiemos metu, o ir temperatūra laikosi žemiau nulio.

Saugaus eismo ekspertai pataria, kaip turėtų būti prižiūrimos vasarinės padangos

Neužtenka nusipirkti gerų padangų, reikia jas dar ir prižiūrėti, o nuo to priklauso ne tik saugumas kelyje, bet ir jų tarnavimo laikas. Labai svarbu periodiškai tikrinti slėgį padangose ir palaikyti jį tokį, koks rekomenduojamas būtent jūsų automobiliui pagal jo svorį, tai daryti reikėtų prieš kelionę, kuomet padangos nėra įkaitusios nuo ilgo važiavimo. Taip pat reikėtų sukeisti galines ir priekines padangas bent kas 10 tūkstančių kilometrų, kadangi jos dėvisi nevienodai. Tai padės prailginti jų tarnavimo laiką ir važiavimo kokybę. Taip pat rekomenduojame keičiant padangas atlikti ir balansavimą, o ne tiesiog jas uždėti.

Daugiau informacijos apie vasarines padangas: https://www.perkupadangas.lt/vasarines-padangos