Nors už lango – vis dar vasara, maloniausias metų laikas netruks pasibaigti, tad kiekvienam, lankančiam mokyklą, teks pasinerti į mokymosi procesą. Na, o kiekvienam, norinčiam kitais metais rinktis biologijos studijas, rudenį, žiemą bei pavasarį teks įtemptai padirbėti, kad  pavyktų gauti kuo geresnius įvertinimus. Biologijos korepetitorius gamtosmokykla.com, taip pat turi patarimų besiruošiantiems šiam egzaminui. Taigi, pabandykime apžvelgti šių specialistų patarimus – labai tikėtina, kad rasite puikių idėjų.

Ne paslaptis, kad dažnas besiruošiantis šiam egzaminui, lankosi pas biologijos korepetitorius.  Dažniausiai pamokos vyksta kelis kartus per savaitę. Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti į tai, kad svarbiausia – ne pamokų kiekybė, o kokybė. O puikią kokybę galima užtikrinti tik tada, jei mokinys puikiai nusiteikęs, žvalus, išsimiegojęs bei pailsėjęs arba, kai neturiu svarbių neatidėliotinų reikalų  (galvojimas apie tai,, gali trukdyti susikaupti). Taigi, šių specialistų teigimu, jei jau taip nutinka, kad mokinys prastai jaučiasi, yra pervargęs ar turi ypač svarbių reikalų, kuriuos būtina išspręsti, vienos kitos pamokos praleidimas tikrai neblogins padėties – priešingai, sukels mažiau streso.

Ne paslaptis ir tai, kad tik įsisavinta informacija yra išmokta informacija. Na, o įsisavinti naują informaciją galima sėkmingai ją kartojant. Taigi, biologijos korepetitoriai turi ir dar vieną patarimą kiekvienam norinčiam puikiai išlaikyti egzaminą. Jie sako, kad mokinys turėtų kuo dažniau kartoti naują informaciją. Tai padės ją suprasti, įsiminti ir, žinoma, geriau išlaikyti egzaminą.

Ne vienas biologijos korepetitorius pažymi, kad labai svarbu ir tai, kaip vyksta savarankiškai mokymosi procesas. Nors mokiniai yra įpratę, kad pamoka trunka 45 minutes, verta pastebėti, jog mokantis savarankiškai, tikrai nebūtina sekti šiais laiko intervalais. Priešingai, vis daugiau specialistų tvirtina, kad kiekvienas mokinys turėtų atrasti individualią, t.y., sau palankiausią bei efektyviausią pamokų trukmę. Vienam gali kuo puikiausiai tikti vos 30 minučių trukmės pamokėlės, tuo tarpu kiti gali rinktis nepertraukimą 2 valandų mokymosi procesą. 

Pažymima, kad svarbų vaidmenį vaidina ir mityba. Pasirodo, siekiant kuo geresnių mokymosi rezultatų, būtina užtikrinti, kad racione netrūktų produktų, turinčių skaidulinių medžiagų.