Linoleumas su veltinio pagrindu

Praktiškai vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės žino kaip atrodo linoleumas, kuris jiems, tikėtina, labiausiai asocijuojasi su laikais, kai mūsų šalis dar neturėjo nepriklausomybės ir daugelyje namų ir viešų įstaigų buvo labai plačiai naudojama ši pvc danga. Tačiau nereikėtų pasiduoti išankstiniam nusistatymui, kadangi keičiantis laikas atitinkamai keitėsi tiek gamybos technologijos, tiek ir mados, todėl šiuolaikinis linoleumo variantas yra gerokai modernesnis visomis prasmėmis. Kalbant apie dangą, kuri išsiskiria savo veltinio sluoksniu, galima išskirti pagrindines to teigiamas ir neigiamas savybes. Pliusas, kurį turi ši pvc danga yra šilumos išlaikymas, todėl ją galima kloti ten, kur patalpos tik vidutiniškai apšildomos, o grindys visuomet šaltos, taip pat šios dangos paklojimas yra gana nesudėtingas ir nereikalaujantis specifinių įgūdžių, todėl visus darbus galite atlikti patys. O didžiausias minusas yra drėgmė, kuriai nėra atspari ši medžiaga, tad prieš pradedant darbus reikėtų įsitikinti, jog patalpoje tikrai sausa.

Heterogeninis linoleumas ir jo ypatybės

Kaip jau pats pavadinimas išduoda, ši pvc danga yra nevienalytė ir sudaryti iš kelių skirtingų sluoksnių. Išorinis sluoksnis yra tas, kuris apsaugo visą produktą nuo dėvėjimosi, todėl yra ypatingai svarbus, kitų sluoksnių skaičius ir atitinkamai jų storis labai svyruoja priklausomai nuo konkretaus produkto ir jo gamintojo. Priešingo tipo homogeninė pvc danga kaina skiriasi gana smarkiai, tačiau tą galima susieti su išskirtinėmis jos savybėmis, kurių viena pagrindinių yra atsparumas didžiulei apkrovai. Būtent todėl ši vientisa ir vienalytė danga naudojama ypatingose vietose ir tikrai labai retai tampa pasirinkimu buityje.

Kaip klijuoti pvc danga?

Net jeigu to niekada daryti neteko, nereikėtų išsigąsti ir skubėti ieškoti meistrų kontaktų, kadangi praktiškai visa klijuojama pvc danga pasižymi itin paprastu jos sumontavimu, kuo pasirūpinti gali praktiškai bet kas, net ir neturintis specifinių žinių. Darbus reikėtų pradėti nuo ankstesnės dangos išmontavimo ir grindų būklės įvertinimo, priklausomai nuo jų paviršiaus lygumo, esančios arba nesančios drėgmės bei šilumos. O tik tuomet reikėtų domėtis, kokia yra, pavyzdžiui, parduotuvėje Senukai pvc danga ir kuris variantas būtų tinkamiausias jūsų atveju. Aišku, nuo konkretaus pasirinkimo gali kažkiek skirtis ir pats klijavimo principas, kadangi galima naudoti tiek karštus klijus, tiek klijuoti šaltais, be to, yra specialių juostų, kurios taip pat naudojamos montavimo darbams.

Neslidi pvc danga ir jos privalumai

Aišku, miegamajame gal tokios grindų dangos visai nereikia, tačiau ši ypatybė labai svarbi yra viešose įstaigose, kur vyksta gausus bei greitas judėjimas, tad natūralu, jog kažkas skubėdamas gali paslysti. Todėl prioritetas tampa žmonių saugumo užtikrinimas. Būtent tam vienas iš variantų gali būti guminė grindų danga, tačiau patį produktą reikėtų rinktis atsakingai, kadangi net iš tos pačios medžiagos gaminamos dangos gali skirtis savo sukibimo savybėmis, kurios itin aktualios norint išvengti paslydimo. Be to, reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, jog pvc danga nebūtų slidi ne tik esant sausam orui ir ant jos vaikštant sausais batai, kurie nėra labai slidūs ir ant kitų grindų, bet ir ja vaikštant drėgnais batais.