Atsižvelgiant į tai, kad laiptai yra reikalingi didžiajai daliai pastatų, nesunku suprasti, kodėl laiptų gamyba yra vienas populiariausių pasirinkimų. Vis dėlto, taip pat svarbu pastebėti, kad paprastai žmonės apie šią paslaugą žino labai daug, tačiau, kuomet pradedama kalbėti apie laiptų gamybos trukmę, neretai kyla įvairių klausimų. Tad kviečiame apie tai sužinoti daugiau. 

Visų pirma, reikėtų akcentuoti, kad paprastai laiptų gamyba trunka 5 – 7 savaites. Iš pradžių sudaromas laiptų eskizas ir po to pradedamas įgyvendinti. Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti į tai, kad pasitaiko įvairių priežasčių, dėl kurių, laiptų gamyba trunka ilgiau, nei būna numatyta. Pavyzdžiui, vėluojama pristatyti laiptų gamybai reikalingas medžiagas. Vis dėlto, verta pastebėti ir tai, kad galima ir priešinga situacija, t.y., kuomet laiptai pagaminami greičiau, nei buvo informuojama užsakymo metu. Kai kurie laiptų gamintojai visada praneša apie ilgesnį nei įprasta laiptų gamybos terminę (tam, kad, jei iškiltų nenumatytų kliūčių, užsakovui tai netaptų nemalonia staigmena). Tačiau, jei medžiagų pristatymo bei laiptų gamybos procesas vyksta sklandžiai, tai galutinis rezultatas gaunamas per trumpesnį, nei buvo numatytą laiko tarpą ir, savaime suprantama, ši žinia nudžiugina užsakovus. 

Tai dar ne viskas, ką turėtumėte žinoti apie laiptų gamybos trukmę. Verta akcentuoti, kad laiptai gali būti gaminami pagal standartinius šablonus arba pagal individualius užsakymus. Pastarųjų įgyvendinimas paprastai reikalauja daugiau dėmesio, atidos bei pastangų, taigi, tai turi įtakos ir gamybos proceso trukmei – pagaminti laiptus pagal individualų užsakymą, dažniausiai reikia daugiau laiko. 

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad įvertinus informacinėse erdvėse pateikiamą laiptų gamintojų informaciją, galima pastebėti, kad kai kurios įmonės ar pavieniai laiptus gaminantys specialistai teigia, kad laiptus gali pagaminti per labai trumpą laiko tarpą. Vistik, į tokius pasiūlymus nederėtų dėti labai daug vilčių, kadangi iš tiesų laiptų gamyba yra pakankamai sudėtingas, daug kruopštumo bei fizinių jėgų reikalaujantis darbas, be to, svarbūs ir kiti aspektai (pavyzdžiui, medžiagų pristatymas). Taigi, kokybiškiems ir patraukliems laiptams pagaminti  iš tiesų reikia nemažai laiko.

laiptukalve.lt