Kiekvienas naujakurys susiduria su būtinybe atlikti daug įvairių vidaus bei lauko darbų ir, nieko keista, kad bent jau dalį jų bando įgyvendinti savarankiškai. Vis dėlto, reikėtų pabrėžti, kad apželdinimo projektai tikrai neturėtų būti kuriami bei įgyvendinami savarankiškai, kadangi galite padaryti klaidų, kurių pasekmes patys ir jausite dar ne vienerius metus.

Taigi, kaip matyti, egzistuoja daug priežasčių, kodėl nereikėtų apželdinimo projektų  atlikti savarankiškai. Tad, belieka tik akcentuoti, kad profesionalūs apželdinimo projektai yra pats išmintingiausias sprendimas.

Vienas šalia kito galite susodinti tarpusavyje visiškai nederančius augalus

Klysta tie, kurie mano, kad augalai nesąveikauja su kitais augalais. Iš tiesų, didžioji dalis augalų turi teigiamą arba neigiamą reakciją į kitus augalus. Taigi, jei vienas šalia kito susodinsite du tarpusavyje visiškai nederančius augalus, galite būti tikri, kad sulauksite nepageidaujamo rezultato.

Augalas gali būti pasodinamas netinkamu laiku

Nereikėtų pamiršti ir dar vienos detalės: kiekvienas augalas turi sodinimo terminus, tačiau tikrai ne visi apie tai žino. Taigi, jei augalas bus pasodintas ne laiku taip pat galite susidurti su tam tikroms problemomis, pavyzdžiui, lėtesniu augimu ar mažesniu žydėjimu.

Nesilaikant kompozicijos taisyklių, išgaunamas mažiau estetiškas vaizdas

Nors aplinkos apželdinimas atliekamas įvairiais tikslais, vienas pagrindinių – estetiškas vaizdas. Vis dėlto, tam, kad būtų pasiektas šis tikslas, reikia laikytis kompozicinių taisyklių, tačiau ne visi apie jas žino. Taigi, jei apželdinimo projektą planuosite savarankiškai, labai tikėtina, kad nesilaikysite kompozicinių taisyklių, tad gautas vaizdas bus mažiau estetiškas nei iš tiesų galėtų būti.

Nesilaikant taisyklių, nebus užtikrintas privatumas

Aplinkos apželdinimas gali būti atliekamas ir kitu tikslu, t.y., užtikrinti privatumą, t.y., augalai būna susodinami tokia tvarka, kad pasirinkta zona būtų apsaugota nuo praeivių žvilgsnių. Vis tik, kad būtų pasiektas šis tikslas, taip pat reikia išmanyti tam tikras taisykles. Jei nežinosite, nepavyks sukurti privatumą užtikrinančios erdvės. 

Taigi, kiekvienas norintis gyventi gražioje, sumanioje, unikalioje bei tvarkingoje aplinkoje, turėtų kreiptis į profesionalus. Profesionalus aplinkos apželdinimas užtikrins pačius geriausius rezultatus, o jums beliks tik jais mėgautis kasdien.