Vis dažniau naujuose namuose pasirenkamos įtempiamos lubos ir nors ne visi apie šią naujovę žino, tačiau tai labai puikus būdas greitai ir kokybiškai turėti puikias lubas savo kambaryje. Senuose namuose nuo lubų pradeda byrėti dažai ir kitos medžiagos ir ne visuomet jas restauruoti įprastu būdų yra geriausia – visgi nudažyti tolygiai lubas, jas patvarkyti yra labai nepatogu, tad dabar galima nesunkiai išsigelbėti naujesniais būdais. Galbūt įtempiamos lubos kai kuriems gali pasirodyti kaip trumpalaikis sprendimas, tačiau pasidomėjus daug lengviau suprasti, kad tai ne tik ilgalaikis, bet ir dauguma atveju geresnis variantas nei likusieji.

Žinoma, nusprendus, kad jums reikalingos įtempiamos lubos, reikia suprasti, kad prieš jas montuojat yra keli veiksniai, kurie turi būti padaryti. Kiekviena situacija individuali, todėl prieš rezervuojant laiką lubų montavimui reikia įsitikinti, kad darbai jau gali būti atliekami. Dažnai nutinka taip, kad žmonės pagalvoja apie lubas prieš montuodami langus, o tai yra negerai. Atliekant remonto darbus namuose, pirmiausia turi būti sudėti langai, tik tuomet galima galvoti apie įtempiamų lubų montavimą. Dar vienas pavyzdys, kurį verta prisiminti yra tai, kad kurį laiką po tapetų klijavimo įtempiamos lubos negali būti montuojamos. Taip yra todėl, kad jų montavimui reikia šilumos, kuri neseniai suklijuotų tapetų klijus gali perdžiovinti ir tapetai atsiklijuos. Taigi, kad nereikėtų vargintis dėl tokių nutikimų, verta pasitarti su specialistais kaip reikia pasiruošti lubų įrengimui. Vienas iš svarbiausių dalykų – įsitikinimas, kad prieš montuojant duris kambario viršuje nėra skersvėjo, drėgmės ir panašių dalykų, kurie gali lemti nesėkmingą lubų montavimą ir prastą jų tarnavimo laiką.

Montuojant įtempiamos lubos būna maždaug keturių centimetrų atstumu nuo tikrųjų lubų. Joms naudojamas plastikinis karkasas arba metalinis karkasas, įprastai – iš aliuminio. Daugeliu atveju rekomenduoja rinktis metalines konstrukcijas dėl ilgaamžiškumo, tačiau plastiko pagrindas tikrai nėra blogas variantas, ir kai kuriais atvejais būna patogesnis įrengimui. Šis pagrindas dengiamas plėvele, kuri gali būti paruošta pagal kiekvieno poreikį, norimas spalvas, paveiksliukus, nuotraukas ar raštus. Taigi, įtempiamos lubos leidžia susikurti individualius interjero akcentus. Daugiau sužinoti galima čia – https://www.lubunamai.lt/.