Darbas užsienyje vis dar yra viena tų temų, kuri sukelia labai daug diskusijų; ja kalbama ypač dažnai. Vis dėlto, reikia akcentuoti, kad dažniausiai yra įvardijami vien tik šio pasirinkimo privalumai ar gražioji pusė. Ir iš tiesų – darbas  užsienyje turi labai daug teigiamų dalykų. Vis dėlto, negalima pamiršti, kad yra ir tam tikrų trūkumų. Tad, šį kartą pabandykime atsakyti į klausimą, kokių trūkumų turi šis pasirinkimas?

Gali būti sunku prisitaikyti kitoje aplinkoje

Kitakalbiai bendradarbiai bei vadovai; kitokios tradicijos; etiketo taisyklės ir požiūris į darbą – visa tai gali tapti tam tikru iššūkiu. Vis dėlto, praktika rodo, kad bent jau su šiuo iššūkiu žmonės susitvarko palyginti lengvai – pirmuosius mėnesius jiems daug kas atrodo neįprasta ar net keista, tačiau vėliau tai netrunka tapti rutinos dalimi.

Dideli fiziniai krūviai

Darbas užsienyje – jo pasiūlymai dažniausiai būna neatsiejami nuo sunkaus fizinio krūvio. Taigi, belieka tik pridurti, kad būtent jis tampa pakankamai dideliu iššūkiu ne vienam mūsų tautiečiui. Kaip rodo praktika, ypač sunku būna tiems žmonėms, kurie Lietuvoje dirbo sėdimą ar nedidelio fizinio krūvio darbą. Dažnai prireikia net ne vieno mėnesio, kad organizmas prisitaikyt prie didesnio krūvio, o kartais – taip laukiami pokyčiai, t.y.,  prisitaikymas taip ir neįvyksta, tad žmogui tenka ieškoti lengvesnio darbo.

Kalbos barjeras

Dar vienu iššūkiu tampa ir kalbos barjeras. Belieka tik pridurti, kad nemaža dalis žmonių dirbti į užsienį išvyksta mokėdami vos keliasdešimt pagrindinių frazių ir tai tikrai sukelia sunkumų dirbant. Kita vertus, galima pasidžiaugti, kad bent jau šiam iššūkiui nesunku pasiruošti – jei pusmetį prieš išvykimą paskirsite intensyviesiems kalbos kursams, kalbos barjeras išvykus bus jaučiamas kur kas mažiau.

Taigi, kaip matyti, darbas užsienyje, turi ir tam tikrų trūkumų arba tiesiog iššūkių. Taigi, jei nusprendėte išvykti dirbti į užsienį, įvertinkite ne tik jo teikiamus privalumus, bet ir jūsų laukiančius iššūkius. Ir svarbiausia – būkite sąžiningi su savimi. Tik tokiu atveju galėsite priimti teisingiausią sprendimą. To jums ir linkime.

uabpersonalas.lt