Logo Deutsch Svetainės struktūra Kontaktai
Sveiki atvykę į Vokietiją Ambasada Užsienio ir ES politika Informacija Vokietijos piliečiams (vokiškai) Ekonomika Kultūra
Užsienio ekonomikos vystymas
Užsienio ekonomikos vystymas
Eksportas, importas ir investicijos užsienyje yra svarbi Vokietijos ekonomikos varomoji jėga. Trečdalį bendrojo šalies vidaus produkto sudaro Vokietijos įmonių pajamos iš eksporto. Ekonomikos plėtros užsienyje skatinimas - Vokietijos valstybės ir ekonomikos sektoriaus užduotis. Siekdamos užtikrinti kuo geresnę paramą Vokietijos įmonėms, drauge dirba atstovybės užsienyje, užsienio prekybos rūmai bei Federalinė užsienio prekybos agentūra.

Norėdami užmegzti ryšius, pirmiausiai kreipkitės į Vokietijos ambasadą Lietuvoje bei Vokietijos-Baltijos šalių prekybos rūmus. Ambasados užduotis – atverti duris į Vokietijos ūkį (pvz., konsultuojant įmones ekonominės politikos klausimais) bei teikti politinę paramą (pvz., inicijuojant ir organizuojant vyriausybinius susitikimus svarbiausiomis ekonomikos temomis), o taip pat tarpininkauti (pvz., organizuojant renginius Vokietijos parodų dalyviams ir jų verslo partneriams Vokietijos vyriausybės remiamų mugių metu).

Vokietijos-Baltijos šalių prekybos rūmai priklauso Užsienio prekybos rūmų tinklui, kurį sudaro Užsienio prekybos rūmai, jų įgaliotinių biurai ir Vokietijos ūkio atstovybės. Vokietijoje šiam tinklui dar priklauso Pramonės ir prekybos rūmai bei Vokietijos pramonės ir prekybos rūmų sąjunga. Pagrindinė jų užduotis yra dvišalių ekonominių santykių plėtra. Rūmai organizuoja verslininkų keliones, kooperacijos biržas, atsako į atskirus užklausimus ir teikia įvairias paslaugas Lietuvos ir Vokietijos įmonėms.

Bendradarbiaujant 1999 m. įsteigtai Vokietijos-Lietuvos ūkio asociacijai ir Vokietijos ūkio atstovybei, 2004-03-01, pirmininkaujant steigimo pirmininkui grafui Dr. Otto Lambsdorff, buvo įkurti Vokietijos-Baltijos šalių prekybos rūmai. Oficialame šios organizacijos atidaryme 2004-08-25 Vilniuje dalyvavo Vokietijos Federalinės ūkio ir darbo ministerijos Parlamentinis valstybės sekretorius Rezzo Schlauch. Vokietijos-Baltijos šalių prekybos rūmai - tai didžiausia tokia organizacija Lietuvoje, vienijanti beveik 100 narių. Ji yra forumas, tarpininkė, interesų atstovė ir kontaktų birža visiems, kurie suinteresuoti Vokietijos ir Lietuvos ekonominio bendradarbiavimo intensyvinimo klausimais.

Nuorodos šia tema
Vokietijos užsienio ekonomikos skatinimo apžvalga
Lietuvos ekonomikos plėtros agentūra
Ši agentūra rūpinasi besikuriančiomis Lietuvoje Vokietijos įmonėmis ir Lietuvos įmonėmis, kurios nori pradėti veiklą Vokietijoje. Vokietijoje yra du jos atstovai:

Liutauras Labanauskas
E-mail: lwa@net-art.de

Valerijus Jasiulevičius
E-mail: lwa-hamburg@t-online.de

LITEXPO
Lietuvos parodų centras LITEXPO Vilniuje organizuoja muges ir parodas. 2003 m. Vokietija dalyvaus dviejose oficialiose parodose: Agrobalt – tarptautinėje žemės ūkio, maisto ir įpakavimo pramonės parodoje, vyksiančioje gegužės 6-9 dienomis, BaltTechnika - mašinų gamybos, pramonės įrengimų, elektronikos ir elektrotechnikos, matavimo ir tikrinimo prietaisų bei ekologijos parodoje (gegužės 20 – 23 d.) bei Baltijos tekstilė ir oda - tarptautinėje tekstilės ir odos pramonės parodoje (rugsėjo 10-12 d.).
Federalinė užsienio ekonomikos agentūra
Srities apžvalga
Dvišaliai ekonominiai santykiai
Užsienio ekonomikos vystymas
Vokietija - investicijų vieta
Ekonominis bendradarbiavimas
impressum
Draugai: www.ugo.lt | www.puikipaskola.lt | euro truck simulator 2 mods | Melamino kempinėlės | Farming simulator 19 mods | Matematikos korepetitorius Vilniuje | Vulcan.lt