Logo Deutsch Svetainės struktūra Kontaktai
Sveiki atvykę į Vokietiją Ambasada Užsienio ir ES politika Informacija Vokietijos piliečiams (vokiškai) Ekonomika Kultūra
Vokietijos ir Lietuvos kultūrinis bendradarbiavimas

Kultūra yra svarbiausias žmonių kontaktų instrumentas. Per kalbos mokymąsi ir tradicijų, papročių ir įpročių supratimą susipažįstama su kito žmogaus gyvenimu, kita šalimi ir tai padeda konstruktyviai ir įdomiai diskutuoti. Rūpindamasi šia svarbia užduotimi, Vokietijos vyriausybė pavedė Vokietijos ambasados kultūros ir švietimo skyriui kartu su kitomis valstybinėmis institucijomis, tokiomis kaip Goethe-Institut Inter Nationes ir DAAD Vokietijos akademinių mainų tarnyba planuoti ir įgyvendinti užsienio kultūros ir švietimo politiką.

Pagrindiniai Vokietijos užsienio kultūros ir švietimo politikos aspektai Lietuvoje yra vokiečių kalbos mokymo rėmimas ir bendradarbiavimas aukštųjų mokyklų ir mokslo srityse. Taip pat Kultūros skyrius turi galimybę remti Vokietijos menininkus bei Vokietijos meną Lietuvoje ir pristatyti Lietuvos gyventojams. Labai dažnai tokia parama vyksta bendradarbiaujant su Lietuvos institucijomis ir traktuojamas kaip bendras Vokietijos ir Lietuvos produktas. Tokiu būdu yra skatinami intelektualieji mainai.

Vykdant kutūros ir švietimo projektus Lietuvoje, Vokietijos ambasada yra, visų pirma, koordinavimo ir informacijos tarnyba. Ambasada rūpinasi atskirų iniciatyvų finansavimu, priemones derina su Lietuvos valstybinėmis institucijomis. Tačiau kultūros projektų planavimas ir įgyvendinimas – pirmiausia, Goethe instituto užduočių sritis.

Kultūros skyrius globoja gana daug projektų, pvz.: mokinių ir studentų stipendijų ir mainų programas, paramą literatūra ir vaizdinėmis mokymo priemonėmis. Vokietijos ambasada garsėja gausiais ambasadoje ar ambasadoriaus rezidencijoje rengiamais arba kartu su Vokietijos ir Lietuvos partneriais organizuojamais kultūros projektais. Vokiečių tautinės draugijos gali naudotis šiems tikslams skirtomis specialiomis ambasados lėšomis ir įgyvendinti savo sumanytus projektus.

Čia gali būti pristatytas tik trumpas ambasados kultūros ir švietimo skyriaus bei kitų minėtų kultūros organizacijų darbo epizodas. Kaip ir Lietuvoje, taip ir Vokietijoje yra nemažai valstybinių ir nevalstybinių organizacijų, kurios skatina Vokietijos ir Lietuvos kultūros mainus.

Goethe Institut Vilnius
1998 m. balandžio 1 d. Vilniuje darbą pradėjo Goethe-Institut. Goethe-Institut programų skyrius skatina Vokietijos ir Lietuvos kultūrinį bendradarbiavimą, pateikia platų kultūros renginių spektrą teatro, šokio, muzijos, parodų ir kino srityje bei drauge su Lietuvos partneriais organizuoja ir praveda diskusijas svarbiomis visuomeninėmis-politinėmis temomis. Jis inicijuoja diskusijas apie Vokietijos meną, mokslą ir politiką priimančioje šalyje ir bando, kiek tai įmanoma, būti Lietuvos meno ir mokslo tarpininku Vokietijoje.

2000 m. sausį buvo atidarytas kalbų skyrius, kuris nuo 2001 m. rudens kartu su Valstybės institucijų kalbų centru Vilniuje rengia kalbų kursus ir kelia visos Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų kvalifikaciją pedagogikos ir didaktikos srityse.

Daugiau informacijos apie Vilniaus Goethe Institut pasiūlymus rasite adresu:

Goethe-Institut / Goethe's institutas
Gedimino prospektas 5
LT-01103 Vilnius
Litauen / Lietuva
Tel. +370 5 2314433
Fax +370 5 2314432
il@vilnius.goethe.org
www.goethe.de/vilnius

Išsamesnius kalbos kursų pasiūlymus rasite adresu:

Valstybės institucijų kalbų centras
(Public Service Language Centre)
Vilniaus gatvė 39/6
LT-01119 Vilnius
Tel: (00370)-5-212 02 91
El. paštas: kalba@vikc.lt
Internet: http://www.vikc.lt

Goethe Institut Vilnius neturi informacijos centro. Šią užduotį Lietuvoje atlieka vokiečių literatūros skaitykla Vilniuje ir vokiečių literatūros skaitykla Kaune.

Skaityklų adresai:

Lietuvos nacionalinė biblioteka
Vokiečių literatūros skaitykla
Gedimino pr. 51
LT-01504 Vilnius
Tel.: +370 5 249 6081
Faksas: +370 5 249 6129
El. paštas: asta@lnb.lt
http://www.lnb.lt

Kauno apskrities viešoji biblioteka
Vokiečių literatūros skaitykla
Radastų 2
LT-44164 Kaunas
Tel.: +370 37 324 229
Faksas: +370 37 324 250
El. paštas: birute@kvb.lt
http://www.kvb.lt/article.php?nr=50

Srities apžvalga
Kultūrinis bendradarbiavimas
 
Dvišaliai kultūriniai santykiai
Studijos Vokietijoje
Vokiečių kalbos mokymas Lietuvos mokyklose
Kultūrinis gyvenimas Vokietijoje
Mokinių ir jaunimo mainų programa
impressum
Draugai: www.ugo.lt | www.puikipaskola.lt | euro truck simulator 2 mods | Melamino kempinėlės | Farming simulator 19 mods | Matematikos korepetitorius Vilniuje | Vulcan.lt