Logo English Sitemap Kontakt
Sveiki atvykę i Vokietiją Ambasada Užsienio ir ES politika Informacija Vokietijos piliečiams (vokiškai) Ekonomika Kultūra
Vokiečių kalbos mokymas Lietuvos mokyklose
Vokiečių kalbos mokymas Lietuvos mokyklose

Vokiečių kalba, kaip užsienio kalba, yra populiari Lietuvos mokyklose. 2003-2004 mokslo metais vokiečių kalbos mokėsi apie 112 000 moksleivių, iš kurių apie 70 000 pasirinko ją kaip pirmąją užsienio kalbą.

Vokietijos Federacinė Respublika nuo 1992 metų remia vokiečių kalbos mokymą Lietuvos mokyklose siųsdama į jas kvalifikuotus specialistus. 2003-2004 mokslo metais Lietuvoje dirba 9 Vokietijos valstybinių tarnybų, bendradarbiaujant su federalinėmis žemėmis, deleguoti mokytojai, kurių darbą organizuoja Vilniuje esantis vokiečių kalbos dėstymo koordinatorius-patarėjas. Pagal šią programą ne tik mokoma vokiečių kalbos, bet ir keliama Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų kvalifikacija ir konsultuojama Lietuvos Respublikos Švietimo ministerija.

Viena iš pagrindinių šio darbo užduočių yra pasirengimas ir egzaminų priėmimas Švietimo ministrų konferencijos (KMK) II laipsnio vokiečių kalbos diplomui gauti. Šie egzaminai Lietuvoje organizuojami nuo 1998 m. Pirmaisiais metais egzaminą sėkmingai išlaikė 51 dalyvis, o 2003 metų pavasario egzaminą išlaikė jau 152 dalyviai. Palyginus su kitomis šalimis pasiektas geresnis nei vidutinis rezultatas.

Lietuvos valstybinio egzamino pažymys nuo 1998 m. galioja stojant į Vokietijos aukštąsias mokyklas.Turint II laipsnio kalbos diplomą "Sprachdiplom der Stufe II" galima studijuoti Vokietijoje be papildomo paruošiamojo semestro ir be kalbos žinių lygio nustatymo egzamino. Daugiau informacijos apie vokiečių kalbos mokymą Lietuvos mokyklose ir mokytojų kvalifikacijos kėlimo galimybes suteiks:

Vokiečių kalbos mokymo patarėja-koordinatorė
p. Brigitte Grögor
Tel. +370 5 2607050
Brigitte.Groegor@t-online.de

arba

Goethe-Institut / Goethe's institutas
- Kalbų skyrius -
Gedimino prospektas 5
LT-01103 Vilnius
Litauen / Lietuva
Tel. +370 5 2314433
FAX +370 5 2314432
il@vilnius.goethe.org
www.goethe.de/vilnius

 

Nuorodos šia tema
Srities apžvalga
Kultūrinis bendradarbiavimas
Dvišaliai kultūriniai santykiai
Studijos Vokietijoje
Vokiečių kalbos mokymas Lietuvos mokyklose
Kultūrinis gyvenimas Vokietijoje
Mokinių ir jaunimo mainų programa
impressum
Draugai: www.ugo.lt | www.puikipaskola.lt | euro truck simulator 2 mods | Melamino kempinėlės | Farming simulator 19 mods | Matematikos korepetitorius Vilniuje | Vulcan.lt