Deutsch Svetainės struktūra Kontaktai
Sveiki atvykÄ™ ÄÆ VokietijÄ… Ambasada Užsienio ir ES politika Informacija Vokietijos pilieĨiams (vokiÅkai) Ekonomika KultÅ«ra
Sveiki atvykę į Vokietijos ambasadą Vilniuje!
 
 
Nuorodos / Aktualijos
 
   
2007 m. liepos 13-14 dienomis Lietuvoje lankėsi Federalinis Užsienio reikalų ministras Steinmeier

2007 m. liepos 13 ir 14 d. Lietuvoje lankėsi Vokietijos Federacinės Respublikos Užsienio reikalų ministras Dr. Frank-Walter Steinmeier. Vizito tikslas buvo gilinti dvišalius santykius ir pasikeisti nuomonėmis įvairiomis užsienio ir Europos politikos temomis. 2007 m. liepos 13 d. Vilniuje Federalinis Užsienio reikalų ministras susitiko su Lietuvos Respublikos Prezidentu Valdu Adamkumi, Ministru Pirmininku Gediminu Kirkilu ir savo kolega iš Lietuvos pusės, Užsienio reikalų ministru Petru Vaitiekūnu. Po to prie Panerių memorialo jis padėjo vainiką. 2007 m. liepos 14 d., šeštadienį, antrą savo vizito dieną, Ministras išvyko į Nidą Kuršių Nerijoje, kur kartu su Lietuvos Užsienio reikalų ministru Petru Vaitiekūnu atidarė 11-ąjį Tarptautinį Thomo Manno festivalį ir aplankė Thomo Manno namus. Daugiau informacijos rasite čia (angliškai).

  
  
   
Tomo Mano namai

Buvusiame Tomo Mano vasarnamyje Nidoje, Kuršių Nerijoje, šiandien įsikūrusios dvi institucijos: Lietuvos valstybės lėšomis išlaikomas Tomo Mano memorialinis muziejus bei tarptautinio kuratoriumo vadovaujamas bei trečiųjų šalių lėšomis išlaikomas Tomo Mano kultūros centras.
Tomo Mano kultūros centras organizuoja švietimo renginius, tarptautinius seminarus, mokslines konferencijas bei rengia kultūros programas, kurias vainikuoja kasmet liepos mėnesį vykstantis Tarptautinis Tomo Mano festivalis. Nuo 2004 m. Tomo Mano kultūros centro projektus finansiškai remia Vokietijos Užsienio reikalų ministerija.

Daugiau informacijos rasite svetainėje adresu (www.mann.lt)

  
  
   
Tarptautinis simpoziumas „The Life, Times and Work of Jokūbas Robinzonas — Jacob Robinson” Kaune 2007 m. spalio 22 d.

Žinomo tarptautinės teisės specialisto, istoriko ir politiko Jokūbo Robinzono 30-ųjų mirties metinių 1977 m. spalio 24 d. proga Vytauto Didžiojo universitetas ir Berlyno Laisvasis universitetas, bendradarbiaujant su Vokie-tijos Federacinės Respublikos ambasada Vilniuje ir fondu „Atmintis ir ateitis” Berlyne, organizuoja tarptautinį simpoziumą tema „The Life, Times and Work of Jokūbas Robinzonas — Jacob Robinson”. Simpoziumas vyks pirmadienį, 2007 m. spalio 22 d., Istorinėje Lietuvos Respublikos prezidentūroje Kaune.

Daugiau

  
  
Vokietija. Skaičiai ir faktai

Žinyne „Vokietija. Skaičiai ir faktai” pateikiami naujausi faktai apie Vokietiją lietuvių kalba. Online versijoje, kurią galite čia parsisiųsti, yra šie knygos skyriai

Titulinis ir leidėjų puslapis
Šalis ir žmonės
Valstybė, teisė ir piliečiai
Užsienio politika
Ekonomika
Švietimas, mokslas ir moksliniai tyrimai
Visuomenė ir kultūra

Tekstus kitomis aštuoniomis kalbomis galite rasti adresu
http://www.tatsachen-ueber-deutschland.de

  
  
Renginiai Vokietijoje 2007 metais

Nuorodos apie pasirinktus renginius Vokietijoje (angliškai)
Parodos, Koncertai, Mugės

Svarbios nuorodos

Federalinis prezidentas
Vokietijos Bundestagas
Bundesratas
Federalinė vyriausybė
   Užsienio reikalų ministerija
Federalinis Konstitucinis teismas
Vokietijos institucijos Lietuvoje

Oficialus Vokietijos eksporto žinynas „Deutschland liefert” su tiekėjų adresais ir eksporto prekes gaminančių firmų profiliais

Ambasadorius Volkeris Heinsbergas
Sveikinimo žodis
Biografija
 
Jaunoji Vokietija

"Young Germany" - tai Užsienio reikalų ministerijos ir jos partnerių iniciatyva anglų kalba, kurios tikslas yra informuoti labai motyvuotus jaunus žmones visame pasaulyje apie galimybes Vokietijoje, pasiūlyti jiems bendravimo platformą ir paremti juos, kad jų viešnagė Vokietijoje taptų naudinga ir malonia gyvenimo patirtimi. Norėdami susipažinti su jaunąja Vokietija, paspauskite viršuje esantį logotipą.

 
Pranešimai spaudai
Čia rasite naujausius Vokietijos ambasados pranešimus spaudai. Senesnius pranešimus galėsite rasti archyve.
Archyvas
 
Naujausios žinios iš Vokietijos
Vokietijos ambasada Vilniuje Jums siūlo savaitės naujienas iš Vokietijos vokiečių kalba. Pas mus galite užsisakyti nemokamą abonentą elektroniniu paštu, jeigu paspausite pele nuorodą
„Užsakymas“ ir nurodysite savo elektroninio pašto adresą. Šia paslauga norėtume palaikyti kontaktą su visais, kurie domisi Vokietija, yra studijavęVokietijoje, lankėsi joje arba planuoja apsilankyti.

Užsakymas

Svarbi informacija apie sveikatos draudimą užsienyje
Linkime Jums malonios viešnagės Vokietijoje bei daug įdomių įspūdžių. Jei Jūs netikėtai susirgtumėte, gydytojo paslaugos bei gydymas ligoninėje gali labai brangiai kainuoti. Jei neturėsite draudimo, turėsite patys padengti šias išlaidas. Todėl mes Jums primygtinai rekomenduojame prieš kelionę į užsienį sudaryti sveikatos draudimo užsienyje sutartį (su parvežimo į savo šalį paslauga), taip pat ir tuo atveju, kai Jūsų vietinis sveikatos draudimas galioja ir užsienyje. Informaciją apie draudimo apimtį Vokietijoje Jums suteiks Jūsų draudimo įmonė. Parvežimas į savo šalį neįtrauktas į paslaugos apimtį. Privatus sveikatos draudimas užsienyje gali užpildyti draudimo spragas. Informaciją apie dvišales socialinio draudimo sutartis rasite internete adresu www.dvka.de

Aktualijos iš Vokietijos
Mes informuosime Jus apie Vokietijos užsienio politiką.
Užsienio ir ES politika (vokiškai)
 
Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos paslaugos piliečiams
Svetainės lankytojai gali pasinaudoti automatizuota kalbos pasirinkties sistema (įskaitant informacijos atsisiuntimo faksu paslaugą), gauti informacijos keliaujantiems, susipažinti su saugos nuorodomis turistams ir užsienyje esantiems asmenims, sužinoti ambasadų adresus bei vizų išdavimo užsieniečiams reikalavimus.
Šios paslaugos teikiamos:

Daugiau informacijos apie kiekvieną konkrečią šalį rasite Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje:

Länderinformationen (vokiškai)
   
Informacija apie Vokietijos pilietybės netekimo neįsigaliojimą
Aukščiausiasis federalinis administracinis teismas 2006-11-29 sprendimais nustatė, kad ne santuokoje gimę vaikai neprarado Vokietijos pilietybės, jeigu jų motinos (Vokietijos pilietės) laikotarpyje nuo 1953-04-01 iki 1974-12-31 susituokė su savo vaikų tėvais užsieniečiais.
Plačiau
   
NAUJA *** Į Bendriją įvežamų bei iš jos išvežamų grynųjų pinigų kontrolė
Vadovaujantis Reglamentu (EB) Nr. 1889/2005, nuo 2007 m. birželio 15 d. įvažiuodami į ES arba išvažiuodami iš jos keliautojai atsakingoje nacionalinėje institucijoje privalo savo iniciatyva raštu deklaruoti vežamus grynuosius pinigus, jei jų suma lygi 10 000 eurų (arba atitinkama suma kitokia valiuta) ar ją viršija.

Nevykdant deklaravimo prievolės gresia piniginė bauda iki 1 milijono eurų.

Plačiau
impressum
Draugai: www.ugo.lt | www.puikipaskola.lt | euro truck simulator 2 mods | Melamino kempinėlės | Farming simulator 19 mods | Matematikos korepetitorius Vilniuje | Vulcan.lt