Logo Deutsch Svetainės struktūra Kontaktaiai
Sveiki atvykę į Vokietiją Ambasada Užsienio ir ES politika Informacija Vokietijos piliečiams (vokiškai) Ekonomika Kultūra
Vokietijos - Lietuvos dvišaliai santykiai
Vokietijos - Lietuvos dvišaliai santykiai
Atšvęstas Vokietijos ir Lietuvos diplomatinių santykių atnaujinimo dešimtmetis. 
2001 m. rugpjūčio 28 d. sukako Vokietijos ir Lietuvos diplomatinių santykių atnaujinimo dešimtmetis. Šiandien dvišaliai santykiai, galima sakyti, yra artimi ir grindžiami pasitikėjimu. Nuolat atvykstant Vokietijos Federalinės Vyriausybės ir Bundestago, žemių vyriausybių ir žemių parlamentų nariams, o taip pat menininkams, mokslininkams, verslo atstovams, jaunimui, vis gerėja Lietuvos - būsimos ES narės - pažinimas ir supratimas. Ligšiol dvišalių santykių kulminacija buvo valstybinis Federalinio prezidento Roman'o Herzog’o vizitas 1999 m. gegužę ir Federalinio kanclerio Gerhard'o Schröder’io vizitas 2000 m. birželį. Nuo 1999 m. kovo 1 d. galioja bevizio režimo sutartis.

Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių.
2001 m. žymiai išaugo prekybos apimtys. Daugelis įvairių Vokietijos firmų turi Lietuvoje savo atstovybes, daugelis čia ir gamina produkciją. Lietuvoje įregistruota daugiau kaip 1000 bendrų Vokietijos-Lietuvos įmonių.

Stiprūs kultūros ir mokslo ryšiai.
Vyksta gyvi ir intensyvūs kultūriniai bei moksliniai mainai. Lietuvos menininkai - daugiausia muzikantai ir aktoriai - gastroliuoja Vokietijoje. Vokietijos menininkai, viešėdami ir pasirodydami Lietuvoje, supažindina su dabartine Vokietijos meno scena. Stipendijos suteikia galimybę jauniems lietuviams studijuoti Vokietijoje.

Srities apžvalga
 
Vokietijos - Lietuvos dvišaliai santykiai
Užsienio politikos temos
Vokietijos Europos politika (vokiškai)
impressum
Draugai: www.ugo.lt | www.puikipaskola.lt | euro truck simulator 2 mods | Melamino kempinėlės | Farming simulator 19 mods | Matematikos korepetitorius Vilniuje | Vulcan.lt